ARLEM - Skupština regionalnih i lokalnih vlasti Euro-Mediterana

ARLEM (Skupština regionalnih i lokalnih vlasti Euro-Mediterana) stalna je zajednička skupština lokalnih i regionalnih vlasti država na Mediteranu koju čini 84 predstavnika i partnera.

Cilj postojanja ARLEM-a je dati lokalnim i regionalnim predstavnicima Euro-mediteranskog partnerstva platformu za uspostavu izravnog dijaloga s europskim institucijama i Unijom za Mediteran. ARLEM pruža mogućnost za strukturirani dijalog između EU institucija i Euro-mediteranskih partnera u području trgovine, gospodarske suradnje te promicanja stvaranja novih radnih mjesta.
ALDA provodi svoje aktivnosti kroz različite oblike djelovanja: koordinaciju 13 agencija lokalne demokracije, putem provođenja projekate u oblasti dobre uprave i sudjelovanja građana na lokalnoj razini, podupiranjem inicijativa drugih lokalnih dionika.
ARLEM-om supredsjedaju predsjednik Odbora regija EU-a i još jedan član (2014. to je guverner Gize Ali Abd El Rahman (Egipat).

Hrvatski predstavnik u ARLEM-u:
Nikola DOBROSLAVIĆ