Urbano-ruralne veze

Stručni skup Urbano-ruralne veze

Vrijeme i mjesto održavanja:
19. i 20. rujna 2017. godine
Sveti Martin na Muri
kongresna dvorana Terma Sveti Martin

Program:
Stručni skup bavit će se temom urbano-ruralnih veza iz perspektive prostornog planiranja, s osvrtom na promet, javnu i društvenu infrastrukturu, krajobraze, oblikovanje i uređivanje naselja te gospodarski razvoj s naglaskom na održivi turizam i poljoprivredu. Program će se sastojati od sljedećih tematskih cjelina:
Urbano-ruralne veze u prostornom planiranju
Urbano-ruralne strategije, programi i projekti
Područja razvojnih specifičnosti
Kulturna i prirodna baština
Krajobraz kao element identiteta ruralnog prostora

zbornik
Za skup će biti pripremljen i tiskan Zbornik s 30ak stručnih radova koji će poslužiti kao materijal za daljne bavljenje urbano-ruralnim temama.
sudionici
Namijenjen je stručnjacima raznih profila koji se bave urbano-ruralnim pitanjima, posebice prostornim planerima, arhitektima i krajobraznim arhitektima, te predstavnicima lokalne i regionalne samouprave.
smještaj
Terme Sveti Martin osigurale su prigodnu ponudu smještaja u hotelu ili apartmanima za sudionike skupa. Rok za rezervaciju smještaja je 5. rujan 2017. godine putem obrasca.

prijave
Stručni skup otvoren i besplatan za sve zainteresirane, a kapaciteta je 200 sudionika. Prijave do popunjenja kapaciteta dostupne su putem donjeg obrasca. Sudjelovanjem na ovom stručnom skupu ostvaruju se bodovi prema Programu stručnog usavršavanja Hrvatske komore arhitekata (HKA).