Publikacije

Upoznavanje s novim Zakonom o općem upravnom postupku

2010.

Brošura pojašnjava novine koje je donio Zakon o općem upravnom postupku, koji je stupio na snagu 1. siječnja 2010.

Priručnik o međuopćinskoj suradnji

2011

Priručnik razmatra pravno-tehničke preduvjete za međuopćinsku suradnju u različitim područjima djelovanja lokalne samouprave. Sadrži, među ostalim, obrasce različitih odluka, sporazuma i ugovora koji se zaključuju prilikom realizacije suradnje.

Što donose neposredni izbori izvršnih čelnika u jedinicama samouprave?

2009

Brošura daje pregled sustava neposrednog izbora izvršnih čelnika u jedinicama samouprave i odgovara na najčešće postavljana pitanja.

Općine protiv korupcije

2010.

Brošura predstavlja sažetak rezultata projekta "Smanjenje percepcije korumpiranosti u lokalnoj samoupravi" (SPECULAS) koji je implementirala Udruga općina.

Vaša Europa - Vaša prava

2013.

Brošura ukazuje na prava koja su državljani Republike Hrvatske stekli pristupanjem Republike Hrvatske Europskoj uniji.

Priručnik za članove predstavničkih tijela

2013.

Priručnik je izrađen s namjerom da članovima predstavničkih tijela jedinica samouprave osigura kratak i precizan pregled hrvatskog sustava lokalne samouprave i osnovnih pojmova koji se uz lokalnu samouprave vežu na razini Europe.