Deklaracija Drugog hrvatskog ruralnog parlamenta

Drugi Hrvatski ruralni parlament okupio je od 20. do 22. travnja 2017. u Svetom Martinu na Muri u Međimurju više od 330 sudionika iz svih krajeva Hrvatske među kojima su bili predstavnici LAG-ova,  udruga, znanstvenici , predstavnici državnih tijela i lokalne samouprave, poljoprivredni proizvođači i mnogi drugi. Predsjednica LAG-a Međimurski doli i bregi koji je bio domaćinom parlamenta Sanja Krištofić istaknula je zadovoljstvom odazivom skupu čija je tema  bila „Suradnjom do cjelovitog razvoja”. Sudionici su usvojili Deklaraciju s deset točaka ključnih za razvoj ruralnih područja kojom javnosti i donositeljima odluka upućuju određene poruke i zahtjeve. (Deklaracija u privitku)