Donji Andrijevci u članstvu Udruge općina

Donji Andrijevci nalaze se u Brodsko – posavskoj županiji,  u dolini rijeke Biđ, uz važne cestovne i željezničke pravce prema Zagrebu. Posljednji popis stanovništva pokazuje da je općina imala 4.393 stanovnika u četiri naselja. Najveći dio stanovništva bavi se ratarstvom.
Kulturno -umjetničko društvo Tomislav organizatorom je državne smotre svirača na tamburi samici  pod nazivom Oj, samice, drvo javorovo, ko te sviro nikad ne bolovo na kojoj je kroz protekla dva desetljeća sudjelovalo gotovo stotinu svirača na tamburi samici, kao i mnogobrojne folklorne i pjevačke skupine iz svih dijelova Hrvatske.