Izmjena Zakona o lokalnim porezima

Porezna uprava izvijestila je o Zakonu o izmjenama Zakona o lokalnim porezima kojim se ukida porez na nekretnine. Objavljen je u Narodnim novinama br. 101/17 od 12. listopada 2017., a stupa na snagu 20. listopada 2017.
Nakon navedenog datuma gradovi i općine više ne mogu tražiti dostavljanje podataka o nekretninama temeljem Zakona o lokalnim porezima, ali trebaju zaprimiti i upotrijebiti svaki dostavljeni podatak radi poboljšanja lokalnih evidencija. Međutim, jedinice lokalne samouprave mogu obavijestiti obveznike komunalne naknade sa svog područja o dužnostima iz članka 22. stavak 7. Zakona o komunalnom gospodarstvu te im putem prikladnog obrasca olakšati ispunjenje te dužnosti.
Sve JLS koje su donijele odluku o lokalnim porezima temeljem ovoga Zakona, tu odluku  moraju uskladiti do 15. prosinca 2017. s odredbama ZI Zakona o lokalnim porezima.