Izvješće o provedbi akcije „Gradovi i općine - prijatelji djece“ 2016.

Savez društava Naša djeca objavio je narativni izvještaj akcije “Gradovi i općine – prijatelji djece”
Akciju „Gradovi i općine – prijatelji djece“ Središnji koordinacijski odbor Akcije provodi od 1999. godine i kontinuirano je ostvaruje do danas. Središnji koordinacijski odbor, kojeg čine predstavnici iz Saveza društava Naša djeca Hrvatske i Hrvatskog društva za preventivnu i socijalnu pedijatriju, Ureda UNICEF-a, grada Zagreba, Udruge općina, Udruge gradova, članova Koordinacijskog odbora iz Velike Gorice te pod pokroviteljskom Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, nastavio je u 2016. svoje programske aktivnosti koje obuhvaćaju sva područja života djeteta u lokalnoj zajednici. U ovoj akciji Gradovi/općine moraju zadovoljiti većinu od 123 zahtjeva u 10 područja važnih za život djece i tada stječu počasni naziv „Grad/Općina – prijatelj djece“.
Izvješće: http://www.savez-dnd.hr/wp-content/uploads/2017/05/Izvje%C5%A1taj-o-G-O-akciji-za-2016..pdf