Matulji u članstvu Udruge općina u RH

Općina Matulji smještena je na istočnome djelu istarskog poluotoka u zaleđu Opatijske rivijere. Na području općine živi 10.544 stanovnika koji se pretežno bave malim poduzetništvom i obrtništvom. Iako Matulji nemaju izlaz na more, turizma ne nedostaje. Biciklističke i pješačke staze idealne su za ljubitelje prirode i sporta, a u blizini se nalazi park šuma Lisina koja obiluje raznovrsnim biljnim zajednicama i morfološkim oblicima te ponikva Breški dol koja je predložena za zaštitu u kategoriji botaničkog rezervata zbog fenomena dubinske zonacije vegetacije.