Nuštar je nova članica udruge

Općina Nuštar nalazi se na istoku Hrvatske, u Vukovarsko-srijemskoj županiji, između gradova Vinkovci i Vukovar, a prema posljednjem popisu stanovništva ima 5.977 stanovnika. To je mirna slavonska općina okružena rijekom Vukom, plodnim njivama i daškom prošlih vremena između zidina Dvorca Khuen Belasi i Crkve sv. Ane sagrađene na ruševinama samostana iz 1726 godine. Tijekom Domovinskog rata Nuštar je pretrpio goleme ljudske patnje i materijalnu štetu.  Gospodarska aktivnost događa se u dvije poslovne zone  - Sajmište i Dom. U mjestu postoji arheološko nalazište 205 grobova plemena Avara s kraja 8. stoljeća.