Objavljen Pravilnik za ulaganja u obnovu poljoprivrednog zemljišta zbog elementarnih nepogoda, klime i katastrofa

Narodne novine 74/2017 objavile su Pravilnik o provedbi mjere 5, tipa operacije 5.2. Obnova poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020.
Natječaj će raspisati Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju početkom listopada 2017.
Ovim se Pravilnikom utvrđuje provođenje mjere 5 »Obnavljanje poljoprivrednog proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama i katastrofalnim događajima te uvođenje odgovarajućih preventivnih aktivnosti«, podmjere 5.2. »Potpora za ulaganja u obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama, nepovoljnim klimatskim prilikama i katastrofalnim događajima«.

Detalji o pravima, obvezama, mogućnostima, uvjetima i rokovima nalaze se na poveznici