Općina Bilice u članstvu Udruge općina

Općina Bilice nalazi se tri km sjeverno od Šibenika. Površinom od 25,66 četvornih km pripada manjim općinama Šibensko-kninske županije. Prema popisu stanovništva iz 2011. godine u Bilicama ima 790 domaćinstava u kojima živi oko 2300 stanovnika u pet naselja: Novo Naselje, Podlukovnik, Podtrtar, Stubalj i Vrulje.
Prvi konkretniji zapisi o Bilicama dolaze iz 1298. godine kad se osnivala Šibenska biskupija gdje se navodi da su Bilice pripadale župi Žažvina. Tijekom povijesti i ratova Bilice su podnijele značajne ljudske žrtve i materijalnu štetu. Danas su turizam i obrtništvo temeljem gospodarskog života i napretka zajednice.