Općina Grožnjan pristupila Udruzi općina u RH

Općina Grožnjan poznata i kao Comune di Grisignana smještena je na sjeverozapadu istarskog poluotoka na 289 metara nadmorske visine. Grožnjan je jedina hrvatska općinom s većinskim udjelom etničkih Talijana koji čine 51,21% populacije. Osim po bogatoj povijesnoj baštini, Grožnjan je poznat i po kulturno-umjetničkim događajima koji se održavaju tijekom čitave godine, a posebice za vrijeme turističke sezone. Srpanj je rezerviran za manifestaciju „Jazz iz back“, a rujan za međunarodni likovni susret „Ex-tempore“ tijekom kojeg se odvija poznata izložba zaštitnih znakove ove regije, tj. crvenih vina, bijelog tartufa i gljiva.