Radionica o nadzoru integriteta lokalne samouprave

U Splitu se od 21. do 23. srpnja održava radionica u okviru projekta nadzora integriteta (Integrity observer) koji provodi udruga Partnerstvo za društveni razvoj (PSD), a financira se iz fonda IPA 2012.
Uz PSD u projekt su uključeni Udruga općina u RH, Udruga žena Vukovar, udruga Cenzura plus iz Splita, kao i općine Jakovlje, Jasenovac, Majur, Stari Jankovci, Šenkovec i Viškovo te gradovi Velika Gorica i Lepoglava. Cilj projekta je unaprijediti poslovanje jedinica lokalne samouprave korištenjem informatičkog alata (softvera) u područjima izdavanja koncesija, prostornog planiranja i bagatelne javne nabave temeljem čega poslovanje može postati transparentnije, integritet lokalne samoupravne osnažen, a prostor za koruptivno djelovanje značajno smanjen. Po okončanju projekta softver će biti ponuđen i ostalim općinama i gradovima.