Radionica o upravljanju vodnim uslugama u Varaždinu

U organizaciji Udruge općina u Republici Hrvatskoj u Varaždinu je 27. siječnja održana radionica pod nazivom "Djelotvorno organiziranje i učinkovito upravljanje vodnim uslugama na lokalnoj razini". Radionica je okupila predstavnike lokalne samouprave i isporučitelja vodnih usluga s područja Međimurske, Varaždinske i Krapinsko-zagorske županije. U uvodnoj riječi glavni je tajnik UORH-a istaknuo kako je radionica dio napora udruge da predstavnicima lokalne samouprave i komunalnih poduzeća osigura imformacije i obuku o važnim pitanjima koja se tiču vodoopskrbe i odvodnje kako bi što uspješnije ispunili obveze preuzete pristupanjem Europskoj Uniji. Predavačice na radionici jesu Sanja Horvat iz Koprivničkih voda d.o.o i Dražana Halar iz Grada Velike Gorice. Tema današnje radionice upravljanje vodnim uslugama samo je jedna od pet tema obuke u području vodoopskrbe i odvodnje.