Udruzi općina pridružilo se Pokupsko

Pokupsko je smješteno na lijevoj obali rijeke Kupe na važnom križanju prometnica od Velike Gorice do Gline odnosno od Siska do Karlovca, u Zagrebačkoj županiji, a prema posljednjem popisu stanovništva ima 2.500 stanovnika.
Turizam na privlačnoj i čistoj rijeci Kupi, poljoprivreda, zanatstvo i obrt osnovne su grane gospodarstva. Općina je upravo na početku ostvarivanja projekta sabirno-logističkog centra za biomasu koji će biti u službi razvoja lokalnog gospodarstva.
Pokupsko je poznato i po kajak-kanu rafting regati i omiljeno je izletište.