Donja Dubrava u Udruzi općina

Donja Dubrava je općina u Međimurskoj županiji smještena blizu ušća rijeke Mure u Dravu, na gotovo jednakoj udaljenosti od Čakovca, Ludbrega i Koprivnice. Sastoji se od jednog istoimenog naselja s oko 2.500 stanovnika. Mjesto ima dugu tradiciju, utvrda Novi Zrin jedno je od povijesnih obilježja utkano i u općinski grb. Od nekad pretežito poljoprivrednih domaćinstava početkom 20. stoljeća razvija se obrtništvo koje je i danas prisutno u velikoj mjeri. Otvaranje zone malog i srednjeg gosppodarstva pridonijelo je novom zapošljavanju. U blizini općine nalazi se hidroelektrana Dubrava na rijeci Dravi.