Dubrava - nova općina članica

Općina Dubrava ima 5.500 stanovnika i na njenom području, na granici Moslavine i Prigorja, posluju uglavnom male tvrtke, obrtnici i poljoprivredna gospodarstva raznih veleičina. Po broju registriranih obrtnika Dubrava je jedna od snažnijih obrtničkih općina u Zagrebačkoj županiji. Zbog idealnih prirodnih uvjeta, očuvanog okoliša te relativno dobre prometne povezanosti i blizine Zagreba, gospodarski ciljevi općine u narednom razdoblju su ubrzani razvoj lovnog, ribolovnog i seoskog turizma te formiranje malih industrijskih i uslužnih pogona na području industrijske zone. Općina ima i zoološko–ornitološki rezervat Varoški lug uz vodotok rijeke Glogovnice na površini od 811 hektara.