Nacionalna razvojna strategija definirat će sve ono što Hrvatska želi postići do 2030. godine

Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković predsjedao je 1. veljače prvom sjednicom Upravljačkog odbora za izradu Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine u čiji je rad uključena i Udruga općina, a sjednici je nazočila potpredsjedica udruge Glorija Paliska.
Vlada Republike Hrvatske osnovala je Upravljački odbor s ciljem koordinacije pripreme i praćenja provedbe Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine. Čine ga predsjednik Vlade i svi ministri, predstavnici Hrvatskoga sabora, Ureda predsjednice Republike Hrvatske, Hrvatske zajednice županija, Udruge gradova u Republici Hrvatskoj, Udruge općina u Republici Hrvatskoj, Hrvatske udruge poslodavaca (HUP), Hrvatske gospodarske komore (HGK), Hrvatske obrtničke komore (HOK), sindikata više razine, Hrvatske narodne banke (HNB) i Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU).
Predsjednik Vlade kazao je da izradom Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, po prvi puta će se u Hrvatskoj kroz sveobuhvatni pristup države pristupiti dugoročnom planiranju razvoja.
(izvor i fotografija: Vlada RH)