ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA HRVATSKE ZAJEDNICE OPĆINA U HRVATSKOM SABORU

Baričević: Hrvatske općine su moguće rješenje, a ne problem.
Hrvatska zajednica općina je na svoj dan, 18. lipnja održala Svečanu sjednicu u Hrvatskom saboru. Temeljni cilj Hrvatske zajednice općina je zastupanje interesa i potreba članica, kao i promoviranje afirmativnih stavova kada su u pitanju općine. U svom pozdravnom govoru, predsjednik Hrvatske zajednice općina, Martin Baričević, ujedno i saborski zastupnik i načelnik Općine Jasenice, prisutnima je naglasio kako sama Zajednica otvara mnoga pitanja i nameće se kao aktivni partner unutar društvenog i političkog spektra koji zagovara logična rješenja te zagovara delegiranje nadležnosti u području poput osnovnoškolskog obrazovanja, primarne zdravstvene zaštite i sl. Naravno, ne smijemo zaboraviti i fiskalnu decentralizaciju, kao i pravičniju preraspodjelu kada je u pitanju eksploatacija prirodnih bogatstava.

Copyright © 2019 Udruga općina u Republici Hrvatskoj Sva prava pridržana Izrada web stranica