Posjet predstavnika makedonske lokalne samouprave

U okviru projekta Jačanja općinskih vijeća u Republici Makedoniji kojeg provodi Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Makedoniji (United Nations Development Programme) skupina lokalnih vijećnika posjetila je Hrvatsku. Tijekom studijskog posjeta predstavnici makedonske lokalne samouprave razgovarali su i s predsjednikom Udruge općina Martinom Baričevićem, članovima Predsjedništva Slavkom Prišćanom i Zlatkom Fumićem te članom Općinskog vijeća Općine Nijemci Ivicom Klemom.

Predstavnici Udruge općina sudjelovali su u diskusiji o ulozi Udruge u podršci jedinicama lokalne samouprave, posebice u područjima odnosa predstavničkih i izvršnih tijela i nadzora i mogućnosti djelovanja građana. Razgovor se dotaknuo i uloge općinskih vijeća i vijećnika u provedenim i planiranim reformama.