Rogoznica nova članica

Općina Rogoznica nalazi se u Šibensko-Kninskoj županiji i ima 54 km dugu obalu. Geografski položaj 32 kilometra od Šibenika i 60-ak kilometara od Splita smješta Rogoznicu u središte dalmatinske obale i razdvaja Sjeverni i Južni Jadran, što je naglašeno i specifičnim klimatološkim pojavama. Stara jezgra Rogoznice nalazi se na otočiću Kopari koji je u drugoj polovici 19. stoljeća spojen umjetnim putom s kopnom. Rogoznica s oko 2.300 stanovnika poznata je kao prestižno nautičko središte i sigurna luka.