Savjetovanje akcije Gradovi i općine - prijatelji djece

Tematsko savjetovanje akcije Gradovi i općine - prijatelji djece održano je u ponedjeljak 17. rujna 2018. godine u Samoboru na temu važnosti ulaganja lokalnih i regionalnih zajednica u djecu. Savjetovanje je okupilo stotinjak sudionika, vodećih domaćih stručnjaka u području skrbi o djeci, predstavnike lokalneh uprave i samouprave iz cijele Hrvatske te organizacija i ustanova koje pridonose ostvarivanju dječjih prava na lokalnim razinama. Načelnica Općine Viškovo Sanja Udović kao predstavnica Udruge općina i članica Upravnog odbora udruge održala je prezentaciju o aktivnostima i mjerama svoje općine u osiguranju i ostvarivanju dječjih prava kao primjer dobre prakse.