Upravni odbor iznio sugestije za izradu strategije razvoja lokalne samouprave

Nužnost promjene indeksa razvijenosti koji ne odražava stvarno stanje i razlike među jedinicama lokalne samouprave, raspolaganje državnim zemljištem, iskorištavanje priordnih bogatstava, decentralizacija nadležnosti, pravednija raspodjela poreza – ne samo prema prebivalište nego i mjestu gdje se dobit stvara, primarna zdravstvena zaštita, bile su teme rasprave Upravnog odbora Udruge općina o izradi strategije razvoja lokalne samouprave na sjednici u četvrtak 23. kolovoza. Usvojene su odluke o potporama projektima Hrvatske mreže za ruralni razvoj  i Instituta za javne financije, a kao novi član UO iz Međimurske županije nastupio je načelnik Općine Sveti Juraj na Bregu Anđelko Nagrajsalović. Prihvaćen je i prijedlog izbora Dana udruge koji će se obilježavati svake kalendarske godine 19. lipnja, temeljem činjenice da je 19. lipnja 2002. godine donesena odluka o osnivanju Udruge općina u Republici Hrvatskoj kao zasebne udruge i jedne od pravnih sljednica Saveza gradova i općina. Svetac zaštitnik Udruge općina bit će Sveti Nikola Tavelić, prvi hrvatski svetac.