Završna događanja projekta Lokalne priče

Projekt Lokalne priče: strukturirani dijalog kao pokretač lokalne promjene okončan je 18. i 19. rujna u Zagrebu završnom konferencijom i sajmom. Projektu koji je financiran iz programa Erasmus + nositelj je bila Mreža mladih Hrvatske u partnerstvu s Udrugom općina i Udrugom gradova.
Konferencija koja se bavila pitanjima što omogućiti mladima da budu spremni za život i društvo  fokusirala se na predstavljanje izvještaja o provedbi preporuka 5. ciklusa strukturiranog dijaloga s mladima u Republici Hrvatskoj unutar kojega se nastoji svim mladim ljudima omogućiti da sudjeluju u raznolikoj, povezanoj i uključivoj Europi. Od ukupno 16 preporuka proizašlih iz ciklusa Nacionalna radna skupina za provedbu dijaloga podržala je i počela s implementacijom njih šest. Osim o provedbi raspravljalo se i o razlogu odabira preporuka, njihovoj važnosti i utjecaju na participaciju mladih.
Sajam dobrih praksi u provedbi strukturiranog dijaloga u lokalnoj zajednici nadopunio je konferenciju primjerima konkretnih projekata, a cilj je bio razmijeniti iskustva, informirati se, na primjeru dobre prakse prepoznati načine za efikasno uključivanje mladih u društvenu i političku zajednicu te se upoznati s mogućnostima financiranja.
Dvodnevno druženje istaknulo je potrebu za unapređenjem položaja mladih u lokalnoj zajednici i boljim razumijevanjem njihovih potreba.